%100 Müşteri Memnuniyet Garantili

Web Tasarım Ajansı MAPSEM İle Hayalini Kurduğunuz Web Sitesine Sahip Olun

MAPSEM, web tasarım hizmetleri ile etkili iş büyümesi sağlayan lider bir web tasarım ajansı. Markanızın dijital medyadaki varlığını geliştirmek mi istiyorsunuz? Satışlarınızı mı artırmak istiyorsunuz? Web tasarım ajans hizmetlerimiz ile hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacağız. Hemde %100 memnuniyet garantisi veriyoruz.

Siz Anlatın Biz Tasarlayalım

Web Tasarım Paketlerini Keşfedin

Web tasarım söz konusu olduğunda, tek bir stratejinin herkese uymadığını biliyoruz. Web tasarım hizmeti veren ajansımız, benzersiz şirketinizin ihtiyaçları, sektörü, mevcut pozisyonuz ve hedeflerinizle birlikte kendi uzman analizimizi kullanarak işinize özel olarak uyarlanmış özelleştirilmiş bir web tasarım stratejisi oluşturuyoruz. 

KURUMSAL WEB TASARIM
Teklif Alın/Tek Seferlik Ödeme

Profesyonel web tasarım ekibi, kurumsal kimliğinizi ve hedeflerinizi en iyi şekilde yansıtacak, şık ve özgün bir web sitesi oluşturmak için burada.

Sadece işletmenizi yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü bir ilk izlenim bırakır.
Kolay gezinme, bilgilere hızlı erişim ve etkili iletişim için mükemmel bir platform
Arama motorlarına yönelik optimize edilen içerik ve yapılandırma ile daha fazla ziyaretçi çekin.
Her cihazda sorunsuz çalışır, hassas verilerinizi korumak için en son güvenlik önlemleri ile potansiyel müşterilerinizi kaybetmeyin.
BUGÜN TEKLİF ALIN
E-TİCARET WEB TASARIM
Teklif Alın/Tek Seferlik Ödeme

E-ticaretin gücünü keşfetmeye hazır mısınız? Müşterilerinizi çevrimiçi dünyada etkilemek ve işletmenizi büyütmek için en iyi e-ticaret web tasarım hizmeti burada!

Sizi rakiplerinizden ayıracak, unutulmaz bir çevrimiçi mağaza tasarımı.
Her cihazda mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlar, potansiyel müşterilerinizi kaçırmayın!
Hızlı yükleme süreleri, müşterilerinizi sitede tutar ve dönüşümleri artırır.
Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlamak için tasarım ve içerik optimizasyonu.
BUGÜN TEKLİF ALIN
B2B TOPTAN WEB TASARIM
Teklif Alın/Tek Seferlik Ödeme

Hizmet Sayfası Çok Olan ve Görünürlüğünü Arttırmak ve Blog Sayfalarıyla Farkındalık Yaratmak İsteyen Firmalara Öneriyoruz.

İşletmenizin benzersiz ihtiyaçlarına ve müşterilerinize özel gereksinimlerine uygun web siteleri oluşturuyoruz.
Sipariş verme, ürünlerinizi bulma ve bilgi alışverişi için kullanıcı dostu bir deneyim sunar.
Stok takibi, faturalandırma ve diğer iş süreçlerini otomatize ederek işletmenizi daha verimli hale getiririz.
İşletmenizin performansını izlemenize yardımcı olan analitik ve raporlama araçları sunarız.
BUGÜN TEKLİF ALIN

Web Tasarım Ajansı Arayışınız Burada Sona Eriyor

İşletmelerin MAPSEM'e Güvenmelerinin Nedenleri;

Ödüllü Tasarıma Sahip Olursunuz
Ödüllü tasarımcılardan oluşan bir ekibe sahip olduğumuzu belirtiriz. Müşterilerimizin web siteleri için kategorinin En İyi tasarımlarını yaparak rakiplerinizden ayrışırsınız.
12 Yılı Aşkın Tecrübemizle Engelleri Ortadan Kaldırın
12 yılı aşkın tecrübesiyle MAPSEM, en deneyimli web tasarım şirketlerinden biridir. Uzmanlığımız ve web tasarımına olan tutkumuz bizi diğer ajanslardan ayırıyor.
Özel Bir Proje Yöneticisi Ve Tasarım Ekibiyle Planlanan Zamanda Projenizi Başlatın
Web tasarım hizmetlerimiz, size özel bir proje yöneticisiyle ve tasarımcılarımız koordineli çalışarak projeniz zamanında teslim eder.
%100 Müşteri Memnuniyeti Oranımızla İçiniz Rahat Olsun
Müşterilerimizin memnuniyeti benzersizdir. Siz ne zaman tamam derseniz projeniz o zaman teslim edilir. Revizeler için ekstra ücret istemeyiz.
Özel Tasarımla Rekabette Öne Çıkın
Web tasarım hizmetlerimize kişiselleştirilmiş bir yaklaşıma değer veriyoruz, bu nedenle her web sitesi hizmet paketini şirketinizin benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlıyoruz.
Dijital Pazarlama Uzmanlarıyla Web Sitenizin Yatırım Getirisini Hızlandırın
MAPSEM olarak tam hizmet veren bir dijital pazarlama ajansıyız. Yani web tasarımına ek olarak SEO, CRO ve daha fazlasını da sunuyoruz.
5 Yıldızlı Web Tasarım Hizmeti

Hakkımızda Kim Ne Dedi

Web tasarım hizmetlerimizi alanlar asla pişman olmaz. Müşterilerimizi hayallerine ulaştırana kadar çalışırız.

Web Tasarım Hizmetlerimizde Sizleri Neler Bekliyor?

Grafik Tasarım Desteği
Slider banner görselleriniz, landing page’leriniz profesyonel ekibimiz tarafından özenle ve uzmanlıkla hazırlanır.
Modern Tasarım
Sitenizin estetik görünümü ve kullanıcı deneyimi, müşterilerinizi cezbetmek ve rakiplerinizi geride bırakmak için tasarlıyoruz.
Analiz ve İndeks
Sitenizin analizini yapabileceğiniz Google Analytics ve sitenizin Google'a kayıt için gerekli kodlar eklenir.
Hızlı Bir Web Sitesi
Profesyonel web ekibimiz, web sitenizin yükleme hızlarını en üst düzeye çıkarmak için titizlikle optimize eder.
Yönetim Paneli
Her detayı görebileceğiniz ve en önemlisi rahatlıkla kullanabileceğiniz web sitenizin yönetim paneli sunuyoruz.
İçerik Taşıma
Web sitenizdeki içerikler, deneyimli web ekibimiz tarafından istediğiniz yeni konuma sorunsuz bir şekilde taşınır.
20'den Fazla Dijital Uzman
12 Yılı Aşkın Tecrübe
100'den Fazla Web Tasarım
%100 Müşter Memnuniyet
Şirket İçi Teknoloji
Özelleştirilmiş Tasarımlar
Web Site Metin Yazarlığı
Duyarlı Tasarım
Duyarlı Weri Tabanı Entegrasyonu
İçerik Yönetim Sistemi
5/5 Müşteri Değerlendirmesi

Referanslarımızdan Bazıları

100'lerce web tasarım çalışmalarımızdan bir kaç referansımız.

%100 Müşteri Memnuniyet Garantisi
Sektörünüze Özel Çalışma
Sadece Sizde Olacak Tasarım
web tasarım ajansı
web tasarım ajansı

Web Tasarım Hakkında Sık Sorulan Sorular

Web tasarım ajansı, dijital dünyada var olmak ve burada bilinirliğini artırarak hedef kitlesine ulaşmak isteyen firma ya da kişilerin web sitesini yapar. Bir Web tasarım ajans web sitesinin tüm adımlarından sorumludur. Web sitesi tasarımı, profesyonel bir şekilde yapıldığında hem daha sağlıklı, detaylı hem de daha işlevsel olacaktır. Özellikle firmalarının kurumsal bir yüze sahip olmasını isteyen kişiler web tasarım ajansından bu hizmeti almaktadır. Bir web tasarım ajans sadece firmanıza web sitesi yapıp bırakmaz. Web sitenizin sürdürülebilirliğinden de sorumludur. Bu sebeple takibini ve danışmanlığını da üstlenir. Piyasada pek çok web tasarım firmaları bulunmaktadır. Eğer sizlere işlerinden referans gösterebilecek, profesyonel bir web tasarım ajans hizmeti alırsanız sitenizin inşası o kadar iyi olur.

Web Tasarım Nedir Neleri Kapsamaktadır?

web tasarım ajansı

Web tasarım nedir neleri kapsamaktadır bunların hepsini ayrı ayrı değerlendireceğiz. Web tasarım ajans sizlerin online alanda firma yüzünüzü yansıtan yapılardır. Web tasarım ajans hizmeti günümüzde bir seçenek değil zorunluluk haline gelmiştir. Marka yüzünüzü tanıtmak, ürün ya da hizmeti tanıtmak için günümüzde en geçerli yol web tasarım ajans bünyesinden alacağınız web tasarımı hizmetidir. Kurumsal bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız mutlaka işinde uzman, profesyonel bir ekibe sahip ajans web tasarım firması ile çalışmalısınız. Web tasarım ajans sizlere hem zamandan tasarruf sağlamanızı hem de doğru bir maliyetle maksimumda fayda almanızı sağlayacaktır. İşinde uzman, ne yaptığını bilen ve size raporlama yapabilen yeni nesil web tasarım ajansı ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır.

Web Tasarım Hizmet Nasıl Olmalıdır?

Web tasarımının kapsam alanlarına baktığımızda bir firmanın sizlere vereceği hizmetler bellidir. Bu hizmetler kurumsal bir web sitesi için ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacaktır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

1) Kolay Bir Kullanıcı Paneli

Sizlere hazırlanacak olan web tasarımı sizin de anlayabileceğiniz, kolaylıkla müdahale edebileceğiniz bir yapıda olmalıdır. Web tasarım ajans bu noktada sizin ihtiyaçlarınıza yönelik bir çalışma yapacaktır. Sitenin yönetim paneli, sitenizin can damarı ve genel kontrol mekanizmasıdır. Buradan hem içerik hem de ürün girişi yapabilirsiniz. Yönetim paneli ne kadar kolay ve anlaşılabilir ise kullanımınız o kadar rahat olur. Bu size en başta zamandan tasarruf etmenize olanak sağlar. Web tasarım ajans sade, anlaşılabilir ve rahat düzenlenebilir ve bir yönetici paneli hazırlamakla sorumludur.

2) Doğru Kodlarla Güncel ve Hızlı Bir İnternet Sitesi

Sitenizin doğru kodlarla, güncel, hızlı ve aktif bir web sitesi olmasını sağlayacak firma web tasarım ajans olacaktır. Örneğin web sitesi kodlama yapılırken gereksiz kod satırlarının olmaması önemlidir. Eğer varsa sitenizde yavaşlamalar ya da donmalar söz konusu olabilir. Bu sebeple güncel yazılım dinamiklerine hâkim bir web tasarım ajans ile çalışmanızda fayda olacaktır. Unutmamanız gereken en önemli nokta yavaş açılan web sitelerinde ziyaretçilerin vakit geçirmediğidir. Bununla beraber yavaş açılan bir web sitesi arama motorlarında da negatif bir durum ortaya çıkaracaktır. Web yazılım ajansı bu noktada doğru kodlarla sitenizin maksimumda verim almasını sağlayacaktır.

3) Hosting Takibi

Sitenizin sorunsuz bir şekilde açılması, 24 saat boyunca aktif olabilmesi için mutlaka sağlıklı bir hosting almanız gerekir. Web tasarım ajans sizlerin kesintisiz bir şekilde kullanıcılara açık olabilmeniz için sağlıklı bir hosting alacak ve yönetecektir. Bu sayede istenmeyen bir kesinti söz konusu olmayacaktır. Hosting web sitesi temeli için en önemli aşamalardan bir tanesidir.

4) İçerik Optimizasyonu

İçerik optimizasyonu, sitenizin arama motorlarında ön plana çıkabilmesi için önemlidir. Google, Bing, Yahoo gibi popüler arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmek için mutlaka SEO çalışması dediğimiz çalışmanın yapılması gerekir. İçerik optimizasyonunda anahtar kelimelerden görsellere, linklerden meta açıklamalara kadar her bir detay ele alınır. Kusursuz bir müşteri deneyimi için SEO çalışması mutlaka yapılmalıdır. Bunu da yine sizlere web tasarım ajans sizler için yapacaktır.

5) Mobil Uyumluluk

Günümüz dijital dünyasında mobil uyumluluk son derece önemli bir konu haline gelmiştir. Çünkü insanlar masaüstü ya da laptop bilgisayarlardan çok mobilde vakit geçirmektedir. Bu da web sitenizin mobile uyumlu olmasını gerektirmektedir. Mobil üzerinde sitenizin düzenli gözükmesi, sekmelerin rahat tıklanıyor olabilmesi, görsellerin sorunsuz bir şekilde çıkıyor olması önemlidir. Tüm bu mobil uyumluluk ayarlarını web tasarım ajans sizler için yapacaktır.

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

profesyonel web tasarım ajans

Profesyonel web tasarım nasıl olmalıdır sorusunun cevabı aslında nettir. İşlevsel, güncel, hızlı, kullanıcı dostu bir web tasarım olmalıdır. Bu anlamda profesyonel web tasarım ajansı bünyesinde alacağınız hizmet A’dan Z’ye olmalıdır. Web tasarımını hayata geçirebilmek için öncelikle bir projeye ihtiyaç duyulur. Projenin esas konusu sizin markanız, işletmeniz, hizmetiniz ya da ürünleriniz olabilir.

Web sitenizde neyi sergilemek istediğiniz sizin web tasarım projenizdir. Eğer bir pastane işletiyorsanız pastane merkezli bir web tasarım, SEO çalışması yapılır. Eğer aynı şekilde bir inşaat firması iseniz inşaat merkezli bir çalışma yürütülür. En iyi web tasarım ajansları sizin sektörüne uygun dinamiklerle çalışmanıza olanak tanır. Bu sebeple profesyonel web tasarım ajans hizmeti almak önemlidir. Şimdi bir web sitesinin hangi aşamalardan geçerek ortaya çıkarıldığına bakalım.

1) Hedef Belirleme

Projenizin hedefini belirlemek web tasarımının ilk aşamasıdır. Projenizi belirlerken öncelikle web tasarım ajans sitenizin ihtiyaçlarını değerlendirir. Yani web sitesi ajans bu web sitesi kimin için yapılıyor? Kimleri hedefliyor? Faaliyeti, ürünü, hizmet nasıl ön plana çıkartılabilir? Sayfa içeriği nasıl olmalıdır? Tüm bu soruların cevaplarıyla siteyi şekillendirir. Profesyonel bir web tasarım ajans tüm bu soruların cevaplarını belirledikten sonra çalışmaya başlar. Bu sayede aslında bir yön haritası da çıkartılmış olur.

2) Web Sitesi İçerik Detayları

Web sitesinin içeriği dediğimizde karşımıza pek çok veri çıkar. Örneğin kurumsal kimlik çalışmasını da bir kapsamı olan firmanın logosu ya da renkleri gibi. Firmanın geçmişten günümüze kullandığı bir logo ya da kurumsal bir renk var ise aynı şekilde web sitesinde de kullanılmalıdır. Logo, renk, slogan, yazım dili hepsi içerik çalışmasının parçasıdır. Siteye uygun görseller, grafikler, tablolar, resimler hepsi içerik detaylarını oluşturur.

3) Web Sitesinin Kodlanması

ajans web tasarım

Proje belirlenip kurumsal kimlik çalışması da yapıldıktan sonra kodlama aşamasına geçilecektir. Web sayfası kodlaması için yazılımcı pek çok program kullanılır. HTML, CSS, SQL, ASP, JavaScript gibi program dilleri sitenizi oluşturmak için kullanılan dillerdir. Arama motorlarının sitenizi rahat bir şekilde bulabilmesi için bu kodlara ihtiyaç duyulur. Bu kodlar web sitenizin tüm içeriklerinin dijital alanda görünmesini sağlayan kodlar olduğu için önemlidir.

4) CMS İçerik Yönetim Sistemi Entegrasyonu

CMS sistemi web sitesi kullanıcısının site içerisinde rahat bir şekilde fotoğraf, tablo, grafik, metin, video vb. eklemesine olanak sağlar. CMS yazılımı sayesinde kişi kendi web sitesini yardımcıya gerek duymadan güncelleyebilir. CMS sistemi entegrasyonu sayesinde her adim web tasarımcıya ihtiyaç kalmaz. Site sahibi gerekli değişiklikleri yapabilir.

5) Web Sitesi Test

Web sitesinin test aşaması en son aşamadır. Web sitesi her şey tamamlandıktan sonra web sitesinin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için önemlidir. Site hızı, görsellerin açılması, metinler, linkler, mobil görünümü vb. her türlü içerikle ilgili testler yapılır. Web sitesi test içerikleri sitede bir sorun varsa önceden belirlemeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Bu sebeple önemlidir.

6) Sitenin Yayına Alınması

Gerekli testler de yapıldıktan sonra site artık yayına alınacaktır. Web tasarım projesinin genel hatları bu şekildedir. Ancak bu aşamaların yanı sıra birtakım ek çalışmalar da gerekebilir. Hosting, alan adı alınması sonrasında ise arama motorlarına tanıtılması gibi işlemler de vardır. Web sitesi yayınlandıktan sonra site haritası Google’a gönderilir. Web sitesi indeksleme bitince artık web sitesi ziyaretçiler tarafından görünür hale gelecektir.

Web Tasarım Hizmetinin Önemi

Web tasarım hizmetinin önemi özellikle günümüzde online dediğimiz çevrimiçi ortamda yer almak isteyenler için çok daha iyi anlaşılmaktadır. Ajans web sitesi hizmeti en başta sahibine karşı sonra da müşterilerine karşı fayda sağlamalıdır. Bu sebeple yapılacak çalışma aslında çift yönlüdür. Web sitesi ürünü tanıtan firma ve ürünü gören, ürünü almak isteyen potansiyel müşteri arasındaki köprüdür. Web sitesi yapan ajanslar ile alacağınız hizmet firmanıza şu avantajları sağlayacaktır:

1) Marka bilinirliği

2) Markaya güven

3) Hizmet ve ürün tanıtımı

4) Maliyet anlamında geri dönüşler

5) İtibar anlamında geri dönüşler

6) Globale yayılma avantajı

Görüldüğü üzere bir web sitesi sadece ürün ya da hizmetinizi değil aslında itibarınızı da dünyaya açan bir kanaldır. Bu sebeple web tasarım ajans sizler için en iyi çalışmayı yaparak bu faydaları maksimumda markanıza katmanıza olanak sağlayacaktır. Web sitenizin amacı ne olursa olsun doğru bir yöntem ile sitenizi geliştirmeniz gerekir. Kurumsal tanıtım amaçlı bir web siteniz olabilir, ticari ürün satabilir ya da haber web sitesi kurmak isteyebilirsiniz. Amaç ne olursa olsun doğru çalışmalar yapmalısınız. Bunu da ancak profesyonel bir web tasarım ajans ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım ajansı hizmeti, resmî bir firma ya da markanın internet sitesinin hazırlanmasıdır. Buna büyük küçük pek çok firma dahildir. Kurumsal bir web tasarımı stratejisinde de yine aynı adımlar web tasarımcı tarafından izlenir. Ancak kurumsal web tasarım ajans hizmeti daha kapsamlı ve daha sürdürülebilir olabilir. Örneğin bir banka, ticari bir şirket, zincir market gibi kurumsal alanda sürekliliği olan firmalar için kurumsal web tasarım ajans hizmeti sunulur. Bu da kesintisiz bir kurumsal web tasarım ajans hizmeti demektir. Web site tasarımı, kullanıcı deneyimi, yasal zorunluluklara uyum gibi ayarlamalar kurumsal web tasarım ajans hizmeti kapsamındadır. Kurumsal web tasarım hizmetini profesyonel web ajansları ile almak mümkündür. Kurumsal web tasarım hizmeti kapsamlı şekilde 360 derece dijital web ajanslarından rahatlıkla almak mümkündür.

Web Tasarım Ajansı Nasıl Seçilir?

web sitesi ajansı

Web tasarım ajansı nasıl seçilir sorusu hem web sitesi olmayan hem de mevcut web sitesini geliştirmek isteyenlerin en sık sorduğu sorudur. Bilindiği gibi günümüzde çok fazla sayıda web tasarım ajans vardır. Bu sebeple sıfırdan bir web sitesi inşa etmek için doğru bir tercihte bulunmak gerekir. Doğru kriterlere uygun bir web tasarım ajans arıyorsanız bunu bazı başlıklara indirgemeniz mümkündür. Bu sayede en doğru web tasarım ajans tercihini yapabilirsiniz. Web tasarım ajans seçerken dikkat etmeniz gerekenleri kısaca belirtmek gerekirse:

  • Kurumsal bir web tasarım ajans seçmek için araştırma yapın. Özellikle ne gibi işler yaptıklarını, referanslarını varsa müşteri yorumlarını okuyun. Bir web sitesi ajans sağlam referanslarından belli olur. Bir arama motorunda kurumsal web tasarım ajanslarını arayabilirsiniz. Aklınıza yatanları ise not alabilir sonrasında iletişime geçebilirsiniz.
  • Araştıracağınız web site ajans ekibi de çok önemlidir. 360 derece dijital web ajansı dediğimiz ajanslar sitenizin tüm ihtiyaçları ile A’dan Z’ye ilgilenir. Bunun için her birim için uzman bir ekibi vardır. Programlama, tasarım, yazılım, SEO gibi adımların hepsi önemlidir ve her biri uzmanlık ister. Web tasarım ajans içerisinde bu ekipleri olması önemlidir. Araştırmanızı bu şekilde derinleştirebilirsiniz.
  • Web tasarım ajans seçerken vizyona da önem vermelisiniz. Web sitesi sadece yapılıp bırakılacak bir yapı değildir. Günün trendlerine, kullanıcı deneyimlerine ve zevklerine de hitap etmelidir. Bu sebeple tercih edeceğiniz web tasarım ajans vizyoner olmak durumundadır. Günün trendlerini, gelişme ve güncellemelerini yakından takip etmelidir.
  • Alacağınız web tasarım ajans hizmeti, hizmet sonrası desteğini de sürdürmelidir. Web tasarım ajans araştırması yaparken çalışma öncesi araştırma raporlamadan çalışma sonrası desteğe kadar her adımda yanınızda olmalıdır. Hizmet sonrası destek ekibiniz var mı sorusunu mutlaka yöneltmelisiniz. Çünkü web tasarım uzun ve dikkat isteyen bir süreçtir.
  • Fiyat performans dengesini iyi kurmalısınız. Ne çok para verip verimsiz bir sonuç almalı ne de masraftan kaçıp aramalarda ya da performansta geri düşmelisiniz. Bu sebeple web tasarım ajans fiyatları konusunda da bir piyasa araştırması yapabilirsiniz.

İstanbul Web Tasarım Ajansı

istanbul web sitesi ajansı

İstanbul web tasarım ajansı bakımından oldukça zengin bir şehir. Bu sebeple İstanbul web tasarım ajans seçerken yukarıda sıraladığımız detaylara önem vermeniz gerekir. Aksi halde hem zamanınızı hem de bütçenizi boşa harcamış olursunuz. İstanbul web tasarım ajansı sizlerin bir web sitesinden istediğiniz tüm detay ve performansı sergilemesi gerekir. Her bir adımı sizinle paylaşmalı her bir maliyeti ve kalemi sizlerle bire bir görüşmelidir. Profesyonel web sitesi hizmeti aldığınızda zaten bunlar söz konusu bile olmayacaktır. Ancak çok fazla web sitesi ajansı olduğundan yapacağınız araştırmalarda bu gibi detaylar belirleyici olacaktır.

En İyi Web Tasarım Ajansları

En İyi Web Tasarım Ajansları

En iyi web tasarım firmaları araştırırken hem kurumsallığı, hizmeti hem de fiyat dengesini iyi değerlendirmelisiniz. Nasıl olsa herkes bir şekilde web sitesi yaptırıyor ucuza yaptırsam ne olacak diye düşünmemelisiniz. Sektörünüz ne olursa olsun sizin gibi yüz binlerce firmanın arama motorlarında rekabet içerisinde olduğunu unutmamalısınız. Web sitenizin içeriği, altyapı ve SEO çalışmalarının doğru şekilde ayarlanabilmesi için profesyonel web tasarım reklam ajansı desteği almanız şarttır. En iyi web tasarım ajansları adı altında sizlere eksik hizmet verebilecek firmalardan uzak durmalısınız. En iyi web tasarım ajansları önceden diğer firmalara sunduğu hizmetlerden ve sizlere taahhüt ettiği hizmetlerden belli olur. En iyi web tasarım ajansları nedir, en uygun web sitesi tasarım ajansları nasıl bulurum diyorsanız aramalarınızı mutlaka doğru kriterlere göre yapmalısınız. Çok fazla web tasarım, web tasarım SEO ajansı olduğundan acele etmeden, detaylı bir araştırma yaparak web siteniz için en ideal firmayı seçmelisiniz.

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarımı fiyatları diğer her dijital hizmet gibi kapsamına göre farklılık gösterir. Bir web sitesi tasarım yaptırmaya karar verdiğinizde alacağınız her hizmet için ayrı bir fiyatlandırma olduğunu unutmamalısınız. Çünkü web sitesi tek bir adımdan oluşmamaktadır. Pek çok farklı işlemin bir aya gelmesi ile kolektif bir sistemdir. Bu sebeple web sitesi yaptırmak istiyorum dediğiniz andan itibaren tüm giderleri düşünmelisiniz. Hazır web sitesi satın al gibi platformlar da mevcuttur. Ancak bu web sitesinin doğru bir şekilde işlenmesi gerekir. Yani yine sizlere web sitesi kurma maliyetleri yansıyacaktır.

Web sitesi yaptırmak istiyor ancak web sitesi kurma fiyatları konusunda bir bilginiz yok ise ufak bir araştırma ile fiyat öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere web sitesi yaptırırken ne gibi maliyetlerin ortaya çıkabileceğine dair ufak bir bilgilendirme yapalım.

  • Öncelikle web sitesini hazır bir şablon ile mi tasarlatıyorsunuz yoksa sıfırdan mı dizayn edilecek? Bu web tasarım ajans için önemli bir maliyet ayrımıdır. Web tasarım ajans hazır web sitesi satın alırsanız belirli şablonlar söz konusu olur. Kullanımı basittir ama sizi kısıtlar. Yani istediğiniz bazı özellikleri bulamayabilirsiniz. Yine de hızlı ve pratik olması açısından web tasarım ajans ile bu konuyu detaylı görüşebilirsiniz. Eksilerini artılarını web tasarım ajans sizlere daha iyi anlatacaktır.
  • Eğer ben web sitemi özel tasarım istiyorum diyorsanız elbette ortaya çıkacak web tasarım ajans maliyeti daha fazla olacaktır. Ancak A’dan Z’ye istediğiniz her türlü donanıma ve kullanım kolaylığına da sahip olursunuz. Web tasarım ajans özel tasarım web sitesi fiyatları değişkendir. Fiyatları öğrenmek için ise mutlaka web tasarım ajans ile iletişime geçerek isteklerinizi belirtmelisiniz.
  • Şayet bir e-ticaret web sitesi kurmak istiyorsanız, reklam ve tanıtım amaçlı olduğundan web tasarım ajans hizmeti daha maliyetli olabilir. E-ticaret altyapısına uygun bir tasarım söz konusu olacağından yine bunu web tasarım ajans ile görüşmeli ve fiyat almalısınız. Çünkü bu da web tasarım ajans fiyatında değişkenliğe neden olan bir unsurdur.
  • Web tasarımının tablet ve mobile uygunluğu da web tasarım ajans fiyatlarında değişime neden olabilir. Bilindiği gibi web site tasarımları artık sadece dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlar için değil mobil ve tabletler için de söz konusu. Uyumluluk, senkronizasyon gibi işlemler ekstra maliyet çıkarabilir. Bunu da web tasarım ajans firmasıyla görüşmeniz gerekir.
  • Tüm bunlarla beraber kurmak istediğiniz web sitesinin türünün de web sitesi ajans fiyatlarında etkili olduğunu söylemek gerekiyor. Kurumsal, e-ticaret, kişiye özel vb. web site çeşitleri tema ve özelliklere göre fiyat üzerinde farklılığa neden olabilir. Bunun için de farklı web tasarım ajans bünyesinde uygun paketler ve kampanyalar söz konusu olabiliyor.
 
Ortalama Web Tasarım Fiyatları
Kurumsal Web Tasarım Fiyatları15.000 TL ile 55.000 TL Arasında
E-Ticaret Web Tasarım Fiyatları25.000 TL ile 100.000 TL Arasında

Otel Web Tasarımı Nasıl Olmalı?

Otel web tasarımı nasıl olmalı diye soracak olursak elbette sektöre, rekabete ve hizmete uygun içeriklerle tasarlanmış olmalıdır cevabını vermek gerekir. Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi hizmet sektöründe de sektöre uygun birtakım işlemler yapılmaktadır. Otel web tasarımları, müşterilerine otellerini ve hizmetlerini tanıttıkları bir nevi online mağazalarıdır. Bu sebeple web tasarım ajans ile doğru bir tasarım, doğru görsel, doğru içerik son derece önemlidir. Günümüzde insanlar gidecekleri yerde otel araştırmak için doğal olarak interneti kullanıyorlar. Mobil cihazlarının yaygınlaşması ile birlikte insanlar cep telefonu ile rezervasyonunu yaptırmak istiyorlar. Peki, bir otel web sitesi kurma işlemi nasıl yapılıyor? Otel web sitesi kurarken web tasarım ajans hangi unsurlara dikkat ediyor?

Kullanıcı Dostu ve Anlaşılabilir Olmalı

Hizmet sektöründe insanların her daim rahat bir şekilde anlayabileceği bir tasarım dili kullanılmalıdır. İnsanların otelden beklentilerini doğru yansıtmalıdır. Karmaşık ve içinden çıkılması zor tasarımlar insanları web sitesinden uzaklaştırır. Otel tipi, konumu, oda sayısı, oda özellikleri, ücreti vb. gibi tüm detaylar sitede doğru alanda yer almalıdır. Ayrıca mutlaka mobil uyumlu bir web sitesi olmalıdır. Mobil uyumlu olmayan, güncelliğini kaybetmiş siteler günümüzde ziyaretçiyi hiçbir şekilde elinde tutamamaktadır. Web tasarım ajans bu gibi konulara önem vererek sitenizin doğru bir şekilde yapılanmasına olanak sağlar.

SEO Optimizasyonu Yapılmalıdır

SEO optimizasyonu dediğimiz web tasarım ajans çalışması sitenizi, hizmetiniz ya da ürününüz ne olursa olsun mutlaka yapılmalıdır. Daha anlaşılabilir adıyla Arama Motoru Optimizasyonu sitenizin aramalarda üst sıralarda çıkmasına yardımcı olan bir altyapı çalışmasıdır. Web tasarım ajans web tasarımla beraber SEO çalışması da yapacak ve sitenizin daha görünür olmasına yardımcı olacaktır. Sektöre ve rakip analizine göre doğru anahtar kelimeler, başlıklar, bağlantılar fotoğraflar seçilerek siteniz optimize edilecektir.

Online Rezervasyon Uygulaması Olmalıdır

Online rezervasyon artık sadece otellerde değil otobüslerde, uçaklarda, gemilerde, trenlerde kısacası ulaşımın olduğu her alanda yapılmaktadır. Doğal olarak otel için hazırlanacak bir web sitesinde online rezervasyon modülü mutlaka olmalıdır. Kredi kartı ödeme seçenekleri, taksit seçenekleri gibi detaylar yazılımda mutlaka olması gereken detaylardır. Web tasarım ajans bu anlamda sizlere gerekli rezervasyon altyapı çalışmalarını sorunsuz bir şekilde yürütmelidir.

Mobil Uyumlu Olmalıdır

Mobil uyumluluk konusu son derece önemlidir. Mobil uyumlulukla beraber gerekirse mobil tasarım da yaptırabilirsiniz. Kullanıcılar mobil ya da tabletlerinden girdikleri bir otel web sitesinde her şeyi net bir şekilde görmek ister. Web tasarım ajans sizlere sunacağı hizmette mobil uyumluluğu da mutlaka eklemelidir. Günümüzde artık mobil uyumluluğu olmayan site yok gibi bir şeydir. Otel için web sitesi yaptırıyorsanız mobili kesinlikle atlamamalısınız.

Emlak Web Sitesi

Emlak web sitesi de diğer tüm hizmet sektöründeki firma siteleriyle aynı dinamikleri içermektedir. Web tasarım ajans bünyesinde özel yazılım paketleri bulunduğu gibi sizlere özel web tasarım da yapılmaktadır. Bu tamamen web sitenizin nasıl olmasını istediğinizle ilgilidir. Bazı emlak web sitesi kurulum paketleri aylık ve yıllık olarak sunulmaktadır. Bu paketlerde aylık, yıllık tasarım yazılım bedelleri sabittir. Bu paketlerden seçerek emlak web sitenizi sürekli güncel tutabilirsiniz. Ancak ben özel bir web sitesi istiyorum, sıfırdan tasarlanmalı derseniz web tasarım ajans bunu da sizler için yapacaktır.

Web tasarım ajans isteğiniz doğrultusunda emlak sitesini doğru bir altyapı ile hazırlayacaktır. Yönetim panelinden de sizlerin kullanımına uygun şekilde ayarlayacaktır. Bu sayede emlak sitenizdeki değişiklikleri de kendiniz yapabilecekseniz. Örneğin mülk fiyatlarında güncelleme, müşteri sorularını cevaplama, yeni metin ya da görsel ekleme gibi. Bu işlemlerin hepsini yönetici panelinden yapmanız mümkün. Emlak siteniz sıfırdan yapılacak ise domain alımından yazılımına, tasarımından mobil optimizasyonuna ve SEO çalışmasına kadar tüm hizmetler verilmektedir. Emlak sitesi web tasarım çalışması için de mutlaka referansı bu alanda sağlam, profesyonel bir web tasarım ajans seçmeye özen göstermelisiniz.

İnşaat Web Sitesi

İnşaat web sitesi, inşaat projesi yapmak isteyenler için özel olarak tasarlanan sitelerdir. İnşaat sektörünün ne denli geniş hacimde bir sektör olduğunu bilenler bu alanda çalışırken mutlaka online olarak da var olmak istiyorlar. İnşaat web sitesi müşterilerinin inşaat projelerine kolaylıkla ulaşmasını sağlar. Ayrıca firmanın daha önce çalışmasını yapmış olduğu inşaat projelerini de görmek, incelemek mümkün olur.

Web tasarım ajans tarafından müteahhitler için tasarlanan web tasarımları inşaat firmasının marka ve imajını yansıtacağından son derece önemlidir. Pek çok insan bir inşaat projesine başlamadan önce müteahhit web sitelerini gezerler. Bu sayede doğru bir yatırım yapıp yapmadıklarını da görmüş olurlar. Sitelerde yer alan bilgiler proje yapmak isteyenler için son derece önemli olduğundan ilgi çekici bir web tasarımına imza atmak gerekir.

İnşaat sitesi web tasarım için sektör bazlı araştırmalar ve altyapı çalışmaları yapılır. Hem tasarım hem içerik hem SEO hem de mobil uyumluluk anlamında tüm gerekli hazırlıklar yapılır. Web tasarım ajans site çalışması bittikten sonra ise arama motorlarında daha yukarılarda çıkabilmek için düzenlemeler yapılacaktır. İnşaat web sitesi hazır paket şablonlardan olabileceği gibi kişiye, web tasarım ajans tarafından firmaya özel de sunulmaktadır.

Doktor Web Sitesi Tasarımı

Doktor web sitesi tasarımı, uzman bir hekimin kendisini, çalışmalarını, hizmetlerini tanıtabilmesi için gereklidir. Fakat konu sağlık olduğunda birtakım sınırlar söz konusu olabiliyor. Doktor için web sitesi tasarımı yapılırken medikal reklam yasağı göz önünde bulundurularak bu çalışmaların yapılması gerekiyor. Profesyonel bir web tasarım ajans bu gibi önemli konuları bildiğinden doktor web tasarımı ve içeriğini ona göre planlamaktadır. Doğru tasarım, doğru dil ile doktorların hastalarına daha rahat ulaşması bu siteler ile mümkündür. Bir doktorun marka değerini ön plana çıkaran şey doktor web sitesi tasarımıdır.

Doktor web tasarımı kişiye özel yapılabilir. Doktorun verdiği hizmetler, soru-cevap, randevu gibi pek çok önemli kısım siteye entegre edilir. Ayrıca yine doktorun uzmanlık alanıyla doğru orantılı bir SEO çalışması yapılır. Uzmanlık alanındaki hastalıklar, bulgular, bilgiler, tedavi yöntemleri gibi pek çok başlık SEO çalışmasında önemlidir. İnsanların aradıkları hastalık terimlerine uygun şekilde bir SEO çalışması yapılmalıdır. Ayrıca yine doktor web sitesinin sosyal medya kanalları, mobil site tasarımı gibi diğer araçları da olacaktır. Bunlar da web tasarım ajans hizmetleri kapsamında verilmektedir.

Hazır Web Sitesi

Hazır web sitesi en kısa tanımıyla daha önceden hazırlanmış site şablonlarıdır. Bilindiği gibi web sitesi hazırlamak kolay bir işlem değildir. Hem yazılım hem tasarım hem arama motoru optimizasyonu gibi pek çok detaya hâkim olmayı gerektirir. Hazır web siteleri belirli bir ücret karşılığında edinebileceğiniz size optimum ihtiyaçlar nezdinde fayda sağlayacak şablonlardır. Web tasarım ajans ile hazır web sitesi almak oldukça kolaydır. Yine aldığınız web sitesine ek ödeme yaparak eklentiler de yükleyebilirsiniz.

Elbette hazır web sitesinin pek çok avantajı vardır. Zamandan tasarruf ederek hızla sitenizi insanların beğenisine açabilirsiniz. Hazır web site çeşitlerinde sizlere sunulan tasarımlardan dilediğinizi seçerek üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Web tasarım ajans maliyeti biraz daha düşük olan hazır web sitesi şablonlarını da sizlere sunmaktadır. Teknik destek, mail, SEO gibi konularda yine ajansın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca günümüzde mobil uyumlu geliştirilen hazır web site tasarımları da vardır. Hazır web sitesi ücretleri ve web sitesi kurma işlemleri hakkında bilgi almak için web tasarım ajans ile bağlantıya geçmeniz yeterlidir.