Türkiye'nin En İyi Sosyal Medya Ajansı

İşletmeler için Facebook Marketplace ile Çevrimiçi Olarak Daha Fazla Satış Yapın

Daha fazla ürün satmak için çevrimiçi satış platformlarınızı çeşitlendirmek mi istiyorsunuz? Facebook Marketplace for Business, dünya çapında 800 milyondan fazla alıcıya erişmenizi sağlar ve MAPSEM, platformda gelir elde etmenize yardımcı olabilir!

Şimdiye Kadar 30 Milyon TL Sosyal Medya Reklam Bütçesi Yönettik

Sizde bizim milyonluk tecrübelerimizden faydalanmak için aramıza katılın. Reklam gelirlerinizi katlamaya başlayalım.

İşletmeler için Facebook Marketplace

70 ülkede 800 milyondan fazla kişi tarafından aylık olarak kullanılan Facebook Marketplace, insanların mobilya, giysi ve hatta araba gibi ürünleri alıp satmasına olanak tanır. Platform, bireysel satıcılar tarafından yaygın olarak kullanılırken, Facebook,  Marketplace for Business’ı kullanıma sunmaya başladı. Çevrimiçi ürün satışlarını artırmak isteyen işletmeler için Facebook’un İşletmeler için Pazar Yeri harika bir fırsat sunuyor.

Bu sayfada, Marketplace for Business’ta satış yapmanın beş avantajına ve MAPSEM’in başlamanıza nasıl yardımcı olabileceğine bakacağız. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin veya bir e-ticaret uzmanıyla görüşmek için bizi 0543 451 79 45 numaralı telefondan arayın! Facebook varlığınızı optimize etmeye başlamaya hazır mısınız?  Ekibimizden deneyimli bir stratejist ile sohbet etmek için çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin.

İşletmeler için Facebook Marketplace Nedir?

2016’da Facebook, sosyal medya devin yerel olarak ürün alıp satma platformu olan Marketplace’i tanıttı. Facebook Marketplace, geleneksel olarak bireysel satıcılar tarafından kullanılmaktadır. Ancak Facebook kısa süre önce, işletmelerin daha fazla çevrimiçi satış yapmasına yardımcı olacak yeni bir özellik olan Marketplace for Business’ı tanıttı.

Marketplace for Business ile şunları yapabilirsiniz:

  1. Perakende ürünler, ev kiralama, araçlar ve etkinlik biletleri için satış yapabilirisiniz.
  2.  Doğrudan Marketplace’te yayınlamasanız bile, Marketplace’te mağazanızın veya ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz.
  3. Facebook Sayfa mağazanızdaki yeni veya yenilenmiş ürünleri Marketplace’te ücretsiz olarak gösterin
  4. Müşterilerin Facebook’tan ayrılmadan satın almalarına izin verin

İşletmeniz çevrimiçi ortamda görünürlüğü ve ürün satışlarını artırmak istiyorsa, İşletmeler için Facebook Marketplace size yardımcı olabilir.

İşletmeler için Facebook Marketplace Nedir?

Küçük ve orta ölçekli işletme satıcıları için Marketplace for Business’ın beş avantajına bakalım.

1- Ürünleri ücretsiz olarak listelemeye başlayın

Diğer platformların çoğundan farklı olarak, Facebook Marketplace for Business, ek ücret ödemeden listeler oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

Marketplace for Business, gelirinizi anında artırabilmeniz için size hızlı ve ücretsiz bir satış seçeneği sunar. Ayrıca, ücretli reklamlarla erişiminizi genişletmek için ekstra fırsatlar sunar.

2- Marka bilinirliğini artırın

Dünya çapında 800 milyondan fazla insan her ay Facebook Marketplace’i kullanıyor ve Marketplace for Business, çevrimiçi hedef kitlenizi anında genişletmenize yardımcı olacak. İşletmeniz doğrudan Marketplace’te yayın yapmasa bile, daha fazla alışveriş yapan kişiye ulaşmak için Marketplace’te ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz. Facebook’un Ad Manager aracını kullanarak, insanların Marketplace’te alışveriş yaptıklarında göreceği hedefli reklamlar oluşturabilirsiniz.

İşletmeler için Pazar Yeri listelerinizi ücretli reklamlarla birleştirmek, daha fazla kişinin ürünlerinizi bulmasına ve öğrenmesine yardımcı olur.
 

3. Ürün satışlarını artırın

Facebook Marketplace for Business ile, Facebook Sayfa mağazanızdaki öğeleri ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz. Bu, müşterilerin platformdan ayrılmadan doğrudan Facebook üzerinden satın almalarını sağlar.

Marketplace for Business’ta satış yapmak, daha fazla satış ve gelir elde edebilmeniz için dönüşüm sürecini kolaylaştırmanıza olanak tanır. Bu nedenle, daha fazla çevrimiçi satış yapmak istiyorsanız, ürün satışlarını artırmak için Facebook Sayfa mağazanızı İşletmeler için Marketplace ile bağlamayı düşünün.

4. Messenger aracılığıyla müşterilerle doğrudan etkileşim kurun

Marketplace for Business’ta satış yaptığınızda, ilgilenen alıcıların sorularına doğrudan Facebook Messenger’da yanıt verebilirsiniz. Potansiyel müşterilerle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmak, soruları yanıtlamanıza ve ilgilerini kaybetmeden önce satın almaları gereken bilgileri sağlamanıza olanak tanır. Ayrıca müşteri hizmetleri inceliklerinizi sergileyebilir ve insanların satın alma kararlarında kendilerine daha fazla güvenmelerini sağlayabilirsiniz.

5. Rakiplerinizi çevrimiçi olarak satmak

Facebook Marketplace for Business yeni bir özellik olduğundan, platformda satış yapmak size erken hareket etme avantajı sağlayacaktır. Marketplace for Business’ı kullanmaya başlamak, çevrimiçi ortamda öne çıkmak ve rakiplerinizi geride bırakmak için satış kanallarınızı çeşitlendirmenize olanak tanır. Sosyal medyadaki müşterilere ulaşmak için benzersiz bir fırsatınız var ve her gün 2,2 milyar insan  Facebook kullandığından, platformda satış yapmayan rakiplerden daha fazla müşteriye ulaşacaksınız.

 

Facebook Marketplace for Business'ta Satış Yapmaya Başlamak İçin MAPSEM ile Ortak Olun

İşletmen için Facebook Marketplace ile daha fazla çevrimiçi satış yapmaya hazır mısınız? En yüksek tecrübe sahibi sosyal medya ajansı olarak MAPSEM, Facebook’ta sonuç almak için ne gerektiğini biliyor. Ürünlerinizi İşletmeler için Facebook Marketplace’te listelemeye başlamak için çevrimiçi iletişim kurun veya 0543 451 79 45 numaralı telefondan bizi arayın!